Preklady fanfiction :: zo sveta Harryho Pottera
Preklady fanfiction
zo sveta Harryho Pottera
Párovanie: DrarryPreklady


musimesipomahat.jpg
Zhrnutie: Harry nemá čas na pomluvy, musí se přece hlavně starat o svůj obchod. A je to tak nejlepší. Vážně.
bannerDDG_750.jpg
Zhrnutie:

Drop Dead Gorgeous je psána z Harryho úhlu pohledu a děj začíná nějakou dobu poté, co se z Draca a Harryho stanou bystrozorští partneři, a to v moment, kdy se Harry dozví, že je z části víla – počkat, cože? Harry je bystrozor a víla? Jde to vůbec skloubit dohromady? Ano, věřte mi, jde. Maya je totiž mistryní v kloubení myslitelného se zdánlivě nemyslitelným – humor s dojetím, ztřeštěné nápady se střízlivým pohledem na svět, lehké momenty s vážnými úvahami, detektivní zápletku ze světa bystrozorů s bláznivým honem na vílu a v neposlední řadě Harryho s Dracem.

upsn.jpg
Zhrnutie: Voldemort prišiel na nový spôsob, ako oklamať smrť; nejako sa mu podarilo prejaviť sa v hlave Harryho Pottera. Harry je na pokraji skoku z Astronomickej veže, keď Hermiona objaví, že všetko, čo by mohli potrebovať je čistokrvný...
bannerIYHRM.jpg
Zhrnutie: Príbeh, v ktorom Draca Malfoya zaradia do Bystrohlavu a Rokfort už nikdy nebude ten istý.
ULbanner.gif
Zhrnutie:

Predstavujem vám ďalšie dielo od Mayi, tentoraz v dĺžke celej knihy.  Kompletné (so sprievodnými poviedkami) má vo worde 400 strán (verdana 10), ale aj to je bez záruky (ak niekto kopíroval z pdf, vie, o čom hovorím). Hlavná poviedka (táto) má cca 250 tisíc slov. 

Takže o čom to je? Je to kompletný siedmy ročník, so všetkým, čo k tomu patrí – Rokfort, trio, Voldemort a samozrejme Draco Malfoy.  Ale pozor, príbeh vznikol po 4. knihe, takže nedošlo k udalostiam na ministerstve, Sirius žije, Dumbledore žije a hlavne viteály nie sú spôsobom ako zabiť Voldemorta. A nikto netuší na čej strane je Snape. Ak ste čítali Zrod Fénixa od Cheryl Dyson, tak asi tak dvojnásobok akcie, pocitov, úvah a hlavne dĺžky.  Prirovnávam k Fénixovi aj kvôli tomu, že je podobná aj „hĺbka“ pairingu. Z toho dôvodu táto poviedka nemá varovanie pred slashom, upozorňujem len na pairing.

Bohužiaľ Maya už žiadne Dramione nemá, takže mi nezostalo nič iné ako Drarry, ak som chcela od nej niečo ďalšie preložiť. Tento príbeh ma svojou kvalitou ohúril tak, že som zabudla na všetky princípy, podľa ktorých si vyberám poviedku.  Táto veta vám môže veľa napovedať o ďalšom deji :D  Dala som si záväzok nič neprezradiť dopredu.  Ešte aj názov Underwater Light (Svetlo pod vodou) má niekoľko významov. Ja som tiež netušila, do čoho idem.

Prečo preklad? Pretože je to výnimočné dielo, jedno z najlepších vo svete FF a to, ktoré položilo základy Fanon Draca a spustilo „šialenosť“ zvanú Drarry. „Kto by nemiloval tohto Draca s vtipnými a presnými postrehmi a jeho závislosťou na káve, ktorý dokáže zlomiť srdce každému bez ohľadu na pohlavie? Hlavne keď mu to ide s oboma?

Neviem, ako rýchlo preklad pôjde. Toľko vecí hralo proti nemu, až som začala mať obavy, že kebyže s ním nezačnem teraz, neskôr by som si už netrúfla. Úvod je vonku, takže už preklad musím dokončiť. Zatiaľ idem do toho s Dodou, takže má o zábavu na dlhé zimné večery postarané. Pôvodne som zvažovala aj LadyF, ale tá už je tak kvalitatívne na inej úrovni, že by som príliš musela meniť svoj štýl prekladu. Týmto jej ďakujem za vynaložený čas, ale nejako v poslednej dobe nikto vrátane mňa nemá dostatok času a ja už som to nechcela viacej zdržovať. Stále dúfam, že po dokončení Bondu LadyF preklad prevezme.

Jediné varovanie: podobne ako pri Dodatku je toho mnoho medzi riadkami a pri krútení hlavou nad dejom na to pamätajte. Naozaj je to premyslené a všetko do seba nakoniec zapadne. A znova opakujem, pri písaní tejto poviedky boli vonku len štyri knihy! Harry Potter končil Ohnivou čašou, ale sme v siedmom ročníku!

Prajeme vám pri čítaní tejto poviedky krásny zážitok.

Jimmi

banner_the_way_we_get_by.jpg
Zhrnutie: Jak už to v životě chodí, v povídce se vyskytují páry hetero i homosexuální - bez nějakých popisů či podrobností, nicméně jsou zmíněny – takže pokud vám jedno či druhé párování vadí, raději ve čtení nepokračujte. Ach – Harry je gay. A víla, asi. A Draco je závislý na kávě a myslí si, že je zamilovaný do Katie Bellové, ale… no, pověstnému moři popření není ještě ani na dohled.
chains.jpg
Zhrnutie: Tma, kobky, chrastící řetězy, dvě spoutaná, bezmocná těla…. nebo Tma, chrastící řetězy, na posteli spoutané … hm … bezmocné tělo…
meow.jpg
Zhrnutie: Draco poněkud nezvládá být zvěromágem.
bond.jpg
Zhrnutie: Další z příběhů typu "Harry a Draco jsou přinuceni být spolu něčím mimo jejich kontrolu a bla bla bla". Protože každá autorka HD musí nejméně jeden napsat. Názor překladatelky: Dlouhatánská povídka, proto bude tempo překladu asi trochu pomalejší. Ale překládána je už do více jazyků, takže by to mělo stát za to.Vynucené manželství, velmi pomalu se prohlubující vztahy, temná atmosféra, do toho sem tam nějaká vtipná hláška. Postavy nevybočují z charakteru, není to nijak uspěchané, vše má svůj čas a nakonec se řekne vše, co mělo být řečeno. Všichni příznivci Drarry, těšte se!
sdmtitlemaly.jpg
Zhrnutie: Kým celý čarodejnícky svet čaká, že ho zachráni Harry Potter, Draco Malfoy sa rozhodne zachrániť sám. Poviedka, ktorá znamenala na hpkizi.sk začiatok drarry a iných slashových vecí. Nenechajte sa znechutiť prvými kapitolami.
passingnotes.jpg
Zhrnutie: Harry sa nudí a Draco sa vždy osvedčil ako zaujímavé rozptýlenie. Takže si v triede posielajú lístočky. Je to jeden z tých nepresvedčivých, ale roztomilých príbehov. SLASH! To znamená, celkom rozkošnú, zabuchnutú chlapčenskú lásku.
did.jpg
Zhrnutie: Následkem nehody v sedmém ročníku přijde Draco o zrak. Zpočátku se úplně stáhne do sebe, vyhýbá se jakékoliv pomoci a případné lítosti druhých; je rozhodnut postarat se sám o sebe. Ale jakmile Harry zkříží svou cestu s Dracovým černým světem, vytvoří se mezi oběma chlapci podivuhodné přátelství, kdy se oba naučí vidět jiným způsobem nejen sami sebe, ale i toho druhého.
highpriced.jpg
Zhrnutie: AN: Nahlížela jsem na toto dílko jako na stupidní vílí příběh, dokud jsem se neusnesla, že je vlastně docela dobrý. Harry je víla, pro změnu, protože už jsem unavená z povídek, kde je vílou Draco. Některé části jsou určeny pouze pro dospělé! https://www.fanfiction.net/s/3997979/1/High-Priced
Transfigurations_Resonant.png
Zhrnutie:

Pět let po porážce Voldemorta se Harry vrací do Anglie, aby pomohl znovu otevřít Bradavice. Nebude to bez komplikací, ale nebude na to sám.

pnii.jpg
Zhrnutie: Pokračovanie ´Rozmarných lístočkov!´ Takže, Harry a Draco vhupli do vzťahu. Čo sa stane teraz?
drarry_2012.jpg
Zhrnutie: Série na sebe navazujících drabbles. Další jsou: A Closer Eye; Renewing Their Acquaintance; Playing Hard to Get; Suddenly Serious; The Interrogation; Disaster Prevention; Timing is Everything
drarrytesska.png
Zhrnutie: Harry pohŕda oslavou na Ministerstve (voľne preložené). Napísané na druhú výzvu v znení: Ak je to možné, napíšte drabble alebo fic s použitím čo najviac slov z nasledujúceho zoznamu: Zhodovať sa Nepriepustný Netaktný Rumenec Mŕtvica Obrázok Ironický Lakonicky Granátové jablko Tajomstvo Miesto stretnutia - rande Malíček
blackrose.jpg
Zhrnutie: Vojna skončila, ministerstvo bolo očistené od korupcie a Harry učí v celkom novej aurorskej triede, ako súčasťou nového sveta. Má svojich priateľov, manželku a milenca po svojom boku. Keď sa mu nečakane zmení život, musí sa Harry rozhodnúť medzi povinnosťou a túžbou. Zatiaľ, čo on je vďačný za svoju rodinu, nemôže si pomôcť, ale žiali za mužom, ktorého opustil. Rovnako tak nedokáže zastaviť, aj po ôsmich dlhých rokoch, snahu o opätovné získanie Draca Malfoya. Koniec – koncov, konečne si zaslúži trochu šťastia.
2014_advent_univezalny.jpg
Zhrnutie: Harry a Draco píší pozvánky ke svému vánočnímu večírku. Každou z nich se snaží přizpůsobit adresátům, aby příznivě přijali velkou novinu, že spolu chodí. Příliš se jim nedaří.
2014_advent_univezalny.jpg
Zhrnutie: To poslední, co Draco Malfoy očekával po cestě domů z práce, bylo, že zakopne o Harryho Pottera. [vánoční povídka o nečekaném svazku]
drarry_2009.jpg
Zhrnutie: Drabble.
drarry_2012.jpg
Zhrnutie: Draco se poflakuje v ubohém klubu, když jej Blaise Zabini pošle ven okouknout cosi (nebo kohosi) velice zajímavého.
drarry2013.jpg
Zhrnutie: Nejsou schopni přenést se přes své neshody v Anglii, a tak ministr Pastorek posílá bystrozory Pottera a Malfoye do nádherného finského letoviska za účelem vyřešení jejich problémů. Nebo jiným.
drarry2013.jpg
Zhrnutie: Weaselyovic dvojčata uspořádají večírek na oslavu vytvoření nového lektvaru. Povídka je tak AU, až to hezké není. A obsahuje části pouze pro dospělé, samozřejmě.
advent2011.jpg
Zhrnutie: 24 vánočních příběhů. Hlavní hrdinové jsou samozřejmě Draco a Harry, přičemž Harry je posedlý Dracovým hlasem. Kromě jiného...
advent2011.jpg
Zhrnutie: Draco přehodnocuje své vánoční plány.
advent2011.jpg
Zhrnutie: (...) Přímo před ním, rozpláclý před krbem v učebně věštění z čísel, pevně svázaný silným lanem a nádherně umlčený hedvábnou, stříbrozelenou zmijozelskou školní kravatou, ležel úplně nehybný a zcela jasně rozlícený Harry Potter.
sleepless_in_selsey.png
Zhrnutie: Harry se i se svými dětmi stáhl z kouzelnického světa, a přestože tvrdí, že je absolutně šťastný, jeho syn Albus si myslí něco jiného a začíná kout pikle, aby pomohl svému otci znovu najít lásku.
advent_2012.jpg
Zhrnutie: Harry a Draco se vracejí do školy absolvovat mimořádný osmý ročník, a protože Harry se nenachází v bezprostředním ohrožení života, věci jsou velice odlišné. Čeho všeho jsou schopni, aby uvolnili napětí?