Preklady fanfiction :: zo sveta Harryho Pottera
Preklady fanfiction
zo sveta Harryho Pottera
Žáner: Adventure

Other Results: 2 Série
Preklady


okultnyhad.jpg
Zhrnutie: Preklad od: Althalus, Baceby a spol (2003 – 2004) – kapitoly 1 – 26 Vraby – kapitoly 27, 28 !honey! – kapitola 29 Mahareth – kapitoly 30-32 a Epilóg Harry v piatom ročníku získa hada, ktorý má videnia; Hermiona je rozpoltená medzi Ronom a Harrym, ktorý je rozpoltený medzi ňou a Ginny, ktorá je rozpoltená medzi ním a Dracom Malfoyom, ktorý je rozpoltený medzi ňou a lojalitou k svojmu otcovi. Voldemort sa možno teraz pokúsi naverbovať Harryho namiesto toho, aby ho zabil a sú tam obri, výcvik na animága, oslobodenie škriatkov, Súbojnícky klub, Snapova mysľomisa a oveľa viac!
bannerstrihvetru.jpg
Zhrnutie: Rázná a nečekaná změna může mít devastující účinky. Když je Harry Potter, který nenásleduje Epilog, najednou vržen zpět do roku 1970, sedne si v mudlovské hospodě, aby si užil něco lepšího pití a vyřešil, co s nastalou situací dělat. Přirozeně nic nefunguje, jak zamýšlel.
worldappart.jpg
Zhrnutie: Draca Malfoy navštevuje Hermiona Grangerová uprostred noci. Ale ako je to možné? Už dva mesiaca je mŕtva… Nie je to príbeh o duchoch.
gift.png
Zhrnutie: Jsou to tři roky, co je zradil a nabídl své služby straně dobra coby dvojitý agent. Riskoval všechno, jen aby srazil z trůnu ty krví posedlé rasisty. Jsou to tři roky, co místo toho aby kolem ní jen procházel a občas ji počastoval nadávkou, ji pořádně poznal. Jsou to tři roky, co poznal někoho, kdo ho přinutil uvěřit, že život stojí za víc, než aby byl pouze přežit.
dobby.jpg
Zhrnutie: V prvom ročníku je Harry zatriedený do Slizolinu namiesto do Chrabromilu a nikto nie je prekvapený viac než jeho nová hlava fakulty.
dobby.jpg
Zhrnutie: Trest sa premení v katastrofu, keď sa Snape, Hermiona, Draco, Harry a Ron sa prenesú 96 rokov do minulosti. Obsahuje: Kánon, PoA, neskôr AU. Snape môže byť trochu OOC, ale je to tak, ako ho vidím. Nakoniec Snape adoptuje Harryho a Draca.
banner_symmetrical_transit.jpg
Zhrnutie:

Draco verí, že svet sa pokašľal kvôli nedostatku rovnováhy. Všetko na svete musí byť vyvážené: láska a nenávisť, pravá a ľavá, slnko a mesiac. Nikto však nevyrastá v tejto harmónii, čo vedie k deštrukcii. Ľudia sú prinútení existovať v nesúlade, a iba ak majú šťastie, nájdu rovnováhu s pomocou niekoho iného.

revenant.jpg
Zhrnutie: Občas nás osud zavedie ďaleko od domova a občas nás znova privedie späť. Keď priateľova záhadná smrť spôsobí, že sa Draco Malfoy vráti do Británie, konečne je prinútený čeliť svojej minulosti a láske, ktorú tam zanechal. Príbeh o druhých šanciach.
ULbanner.gif
Zhrnutie:

Predstavujem vám ďalšie dielo od Mayi, tentoraz v dĺžke celej knihy.  Kompletné (so sprievodnými poviedkami) má vo worde 400 strán (verdana 10), ale aj to je bez záruky (ak niekto kopíroval z pdf, vie, o čom hovorím). Hlavná poviedka (táto) má cca 250 tisíc slov. 

Takže o čom to je? Je to kompletný siedmy ročník, so všetkým, čo k tomu patrí – Rokfort, trio, Voldemort a samozrejme Draco Malfoy.  Ale pozor, príbeh vznikol po 4. knihe, takže nedošlo k udalostiam na ministerstve, Sirius žije, Dumbledore žije a hlavne viteály nie sú spôsobom ako zabiť Voldemorta. A nikto netuší na čej strane je Snape. Ak ste čítali Zrod Fénixa od Cheryl Dyson, tak asi tak dvojnásobok akcie, pocitov, úvah a hlavne dĺžky.  Prirovnávam k Fénixovi aj kvôli tomu, že je podobná aj „hĺbka“ pairingu. Z toho dôvodu táto poviedka nemá varovanie pred slashom, upozorňujem len na pairing.

Bohužiaľ Maya už žiadne Dramione nemá, takže mi nezostalo nič iné ako Drarry, ak som chcela od nej niečo ďalšie preložiť. Tento príbeh ma svojou kvalitou ohúril tak, že som zabudla na všetky princípy, podľa ktorých si vyberám poviedku.  Táto veta vám môže veľa napovedať o ďalšom deji :D  Dala som si záväzok nič neprezradiť dopredu.  Ešte aj názov Underwater Light (Svetlo pod vodou) má niekoľko významov. Ja som tiež netušila, do čoho idem.

Prečo preklad? Pretože je to výnimočné dielo, jedno z najlepších vo svete FF a to, ktoré položilo základy Fanon Draca a spustilo „šialenosť“ zvanú Drarry. „Kto by nemiloval tohto Draca s vtipnými a presnými postrehmi a jeho závislosťou na káve, ktorý dokáže zlomiť srdce každému bez ohľadu na pohlavie? Hlavne keď mu to ide s oboma?

Neviem, ako rýchlo preklad pôjde. Toľko vecí hralo proti nemu, až som začala mať obavy, že kebyže s ním nezačnem teraz, neskôr by som si už netrúfla. Úvod je vonku, takže už preklad musím dokončiť. Zatiaľ idem do toho s Dodou, takže má o zábavu na dlhé zimné večery postarané. Pôvodne som zvažovala aj LadyF, ale tá už je tak kvalitatívne na inej úrovni, že by som príliš musela meniť svoj štýl prekladu. Týmto jej ďakujem za vynaložený čas, ale nejako v poslednej dobe nikto vrátane mňa nemá dostatok času a ja už som to nechcela viacej zdržovať. Stále dúfam, že po dokončení Bondu LadyF preklad prevezme.

Jediné varovanie: podobne ako pri Dodatku je toho mnoho medzi riadkami a pri krútení hlavou nad dejom na to pamätajte. Naozaj je to premyslené a všetko do seba nakoniec zapadne. A znova opakujem, pri písaní tejto poviedky boli vonku len štyri knihy! Harry Potter končil Ohnivou čašou, ale sme v siedmom ročníku!

Prajeme vám pri čítaní tejto poviedky krásny zážitok.

Jimmi

magiekrvi.jpg
Zhrnutie:

Magie krve měla Harryho udržet v bezpečí, ale jeho mudlovští příbuzní nejsou nesmrtelní. Magie krve měla Harrymu předat podobu po jeho adoptivním otci, ale ta se nyní vytrácí. Krev utváří pouto, ale to dělají i vzpomínky na nenávist – nebo lásku.

banner_gravidy.png
Zhrnutie: Hermiona Grangerová má dosť problémov aj bez toho, aby si robila starosti s únosmi čistokrvných a technomaniakmi. A posledné, čo potrebuje, je, aby jej na krk dýchal Draco Malfoy.
oblivious.png
Zhrnutie:

o když je na napadení Remuse Lupina vlkodlakem víc než jen špatně načasovaná procházka v lese? Tajemství se vynořují, když do města přijde zdivočelý…

stagesofhopes.jpg
Zhrnutie: Profesor Sirius Black, ředitel zmijozelské koleje, je zmatený. Kdo jsou ti dva cizinci, kteří se zjevili na bradavických pozemcích a proč jeden z nich tvrdí, že je syn Lily Lupinové a toho blbce Jamese Pottera? Mezidimenzionální cestování, alternativní realita, zatím žádné párování. Černý humor.
imperius.png
Zhrnutie:

„Imperius… Vlkodlaci… Vy-víte-kdo…“ Poslední slova umírajícího muže donutila Remuse Lupina k riskantnímu vyšetřování v neslavně známém Ústavu pro zdivočelé. Pokračování povídky Oblivious, jejíž přečtení by bylo užitečné, ne však zásadní.

facade.png
Zhrnutie: Keď syn Draca Malfoya začne chodiť na Rokfort a je šokujúco zaradený do Chrabromilu, začne byť zrejmé, že to pre vedúcu fakulty, Hermionu Grangerovú, nebude ľahké. Keď Scorpiusa vyberú do školiaceho programu, musia Draco s Hermionou odložiť nabok svoje rozdiely a spolupracovať, aby mu pomohli. Dokážu to?
phoenix_tears.jpg
Zhrnutie: Prvá kapitola Fénixových sĺz priamo nadväzuje na poslednú kapitolu Fénixovej piesne. V čase Dumbledorovej smrti spolupracovala Hermiona so Severusom už celý rok. Teraz však na oboch čakajú veľmi rozdielne a neľahké úlohy.
Transfigurations_Resonant.png
Zhrnutie:

Pět let po porážce Voldemorta se Harry vrací do Anglie, aby pomohl znovu otevřít Bradavice. Nebude to bez komplikací, ale nebude na to sám.

apprentice.jpg
Zhrnutie: Hermiona zachráni život Severusovi Snapovi v Škriekajúcej búde. Zatiaľ, čo je ešte stále v kóme u Svätého Munga, kde sa pomaly zotavuje zo svojho zranenia, sa začína jeho súd kvôli jeho zločinom. Napriek úsiliu Harryho, aby dostal milosť, Snapove oslobodenie prichádza s podmienkou. Bude prepustený na tri roky aby dokázal svoju sociálnu rehabilitáciu. Do troch rokov si musí nájsť manželku. Ak podmienku nesplní do konca života zostane v Azkabane.
Pumkinpatch.gif
Zhrnutie: Pokračovanie Záhonu s tekvicami. Harry, Ron, Hermiona a teraz aj Draco stále utekajú pred smrťožrútmi. Noc pred Vianocami narazia na začarovaný les.
Banner_TSaCh.jpg
Zhrnutie: Téma cestování časem – tam a nikdy zpět. Severus Snape se vrací v čase a dobře si uvědomuje, co by se stalo, kdyby selhal. Snaží se působit na Harryho Pottera, největšího čaroděje všech dob, a veškeré původní předsudky drží stranou. Děj začíná v momentě, kdy Hagrid přivede Harryho na Příčnou ulici. Příběh ignoruje viteály.
fortune.png
Zhrnutie: Po odchodu z Bradavic Hermiona provozuje obchod s přísadami do lektvarů. Když je požádána o pomoc s jedinečným lektvarem, který může vydělat jmění, ocitne se v potížích. Není divu, protože jejím partnerem se stane jistý Draco Malfoy.
galfoyhammock.jpg
Zhrnutie: Hermiona potiahla za šnúrku, ktorá držala kapucňu na chlapcovej hlave, opatrne stiahla látku dozadu, aby odhalila jeho tvár. Pred ňou ležal, sotva spoznateľný za všetkými tými opuchlinami a krvou, ale stále tak veľmi sám sebou, Draco Malfoy.
phoenix_song.jpg
Zhrnutie: Profesor Snape vylieči Hermionine zranenia a obaja sú prekvapení tým, čo zistia. Musia začať spolupracovať, aby pomohli Harrymu poraziť lorda Voldemorta.
oneshots_rumaan.jpg
Zhrnutie: Hermione has just been promoted to her dream job and the first case that crosses her desk is to track down a missing Draco Malfoy which leads her to a dragon reserve. Could the missing Malfoy be there?
Zhrnutie: Odměna za 4000-tý komentář u povídky Honba za sluncem: Scény z knihy Harry Potter a Tajemná komnata ze Snapeova úhlu pohledu.
2014_advent_dramione.jpg
Zhrnutie: Ve světě, kde Voldemort vyhrává válku, musí Hermiona a skupina rebelů uprchnout z Anglie a cestovat napříč Evropou, aby nalezli spojence. Paty jim olizují plameny. Jsou odkázáni sami na sebe.
2014_advent_dramione.jpg
Zhrnutie: Hermiona chtěla na Vánoce jen jednu věc. Ta ale bude mít zpoždění. Stala se nehoda.
oneshots_solace.jpg
Zhrnutie: Nedotknuteľní Snape a Grangerová majú novú úlohu. Dokážu sa prestať hádať dosť dlho na to, aby zachránili svet?
Zhrnutie: Co když noc před Harryho zařazením Moudrý klobouk chytne chřipku?
happybirthday.png
Zhrnutie: Co by se mohlo přihodit, kdyby se při prvním úkolu Turnaje tří kouzelnických škol Harryho koště neukázalo?