Preklady fanfiction :: zo sveta Harryho Pottera
Preklady fanfiction
zo sveta Harryho Pottera
Názvy - S
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z OstatnéPreklady


simply2.jpg
Zhrnutie:

Sequel to Simply Irresistible Draco and Hermione as parents tell their story to their children of that year after the war and how they healed each other with some potions explosions and a developing friendship that led to an irrefutable love then heartbreak that led them to where they are now.

dobby.jpg
Zhrnutie: Trest sa premení v katastrofu, keď sa Snape, Hermiona, Draco, Harry a Ron sa prenesú 96 rokov do minulosti. Obsahuje: Kánon, PoA, neskôr AU. Snape môže byť trochu OOC, ale je to tak, ako ho vidím. Nakoniec Snape adoptuje Harryho a Draca.
dobby.jpg
Zhrnutie: Harry tu vystupuje ako sedemročný chlapec, týraný svojimi príbuznými, ktorí sa k nemu správajú ako ku psovi. Názov tejto poviedky sa dá preložiť, ako "mláďa" alebo "šteňa". Názov ponechávam v pôvodnom znení, nakoľko je poviedka presúvaná z Tanandinej stránky.
dobby.jpg
Zhrnutie: Čoskoro potom, čo zachránil týraného sedemročného Harryho od Dursleyovcov, Severus Snape začína svoju učiteľskú kariéru v Rokforte. Harry objaví ďalšie spôsoby ako prekvapiť svojho otca, riaditeľa a školu plnú študentov. Snape bude mať plné ruky práce s povzbudzovaním a ochranou svojho syna. Tento príbeh je súčasťou série, Chlapec Nazývaný Šteňa. Predchádzajúci príbeh je Whelp! (Šteňa).
ULbanner.gif
Zhrnutie:

Predstavujem vám ďalšie dielo od Mayi, tentoraz v dĺžke celej knihy.  Kompletné (so sprievodnými poviedkami) má vo worde 400 strán (verdana 10), ale aj to je bez záruky (ak niekto kopíroval z pdf, vie, o čom hovorím). Hlavná poviedka (táto) má cca 250 tisíc slov. 

Takže o čom to je? Je to kompletný siedmy ročník, so všetkým, čo k tomu patrí – Rokfort, trio, Voldemort a samozrejme Draco Malfoy.  Ale pozor, príbeh vznikol po 4. knihe, takže nedošlo k udalostiam na ministerstve, Sirius žije, Dumbledore žije a hlavne viteály nie sú spôsobom ako zabiť Voldemorta. A nikto netuší na čej strane je Snape. Ak ste čítali Zrod Fénixa od Cheryl Dyson, tak asi tak dvojnásobok akcie, pocitov, úvah a hlavne dĺžky.  Prirovnávam k Fénixovi aj kvôli tomu, že je podobná aj „hĺbka“ pairingu. Z toho dôvodu táto poviedka nemá varovanie pred slashom, upozorňujem len na pairing.

Bohužiaľ Maya už žiadne Dramione nemá, takže mi nezostalo nič iné ako Drarry, ak som chcela od nej niečo ďalšie preložiť. Tento príbeh ma svojou kvalitou ohúril tak, že som zabudla na všetky princípy, podľa ktorých si vyberám poviedku.  Táto veta vám môže veľa napovedať o ďalšom deji :D  Dala som si záväzok nič neprezradiť dopredu.  Ešte aj názov Underwater Light (Svetlo pod vodou) má niekoľko významov. Ja som tiež netušila, do čoho idem.

Prečo preklad? Pretože je to výnimočné dielo, jedno z najlepších vo svete FF a to, ktoré položilo základy Fanon Draca a spustilo „šialenosť“ zvanú Drarry. „Kto by nemiloval tohto Draca s vtipnými a presnými postrehmi a jeho závislosťou na káve, ktorý dokáže zlomiť srdce každému bez ohľadu na pohlavie? Hlavne keď mu to ide s oboma?

Neviem, ako rýchlo preklad pôjde. Toľko vecí hralo proti nemu, až som začala mať obavy, že kebyže s ním nezačnem teraz, neskôr by som si už netrúfla. Úvod je vonku, takže už preklad musím dokončiť. Zatiaľ idem do toho s Dodou, takže má o zábavu na dlhé zimné večery postarané. Pôvodne som zvažovala aj LadyF, ale tá už je tak kvalitatívne na inej úrovni, že by som príliš musela meniť svoj štýl prekladu. Týmto jej ďakujem za vynaložený čas, ale nejako v poslednej dobe nikto vrátane mňa nemá dostatok času a ja už som to nechcela viacej zdržovať. Stále dúfam, že po dokončení Bondu LadyF preklad prevezme.

Jediné varovanie: podobne ako pri Dodatku je toho mnoho medzi riadkami a pri krútení hlavou nad dejom na to pamätajte. Naozaj je to premyslené a všetko do seba nakoniec zapadne. A znova opakujem, pri písaní tejto poviedky boli vonku len štyri knihy! Harry Potter končil Ohnivou čašou, ale sme v siedmom ročníku!

Prajeme vám pri čítaní tejto poviedky krásny zážitok.

Jimmi

steneci_oci_banner.png
Zhrnutie: Co kdyby si Hagrid vzal Harryho na starost, místo aby ho zanechal u Dursleyových? Jaký rodič by z něj byl?
sirotek.png
Zhrnutie: Během vánočních prázdnin prvního ročníku Harry objeví Zrcadlo z Erisedu. Když jej ukáže Ronovi, začnou se hádat. S pocitem naprostého osamění Harry udělá ukvapené rozhodnutí, které bude mít za následek vážné zranění.
waywardfamiliar.png
Zhrnutie: Po návratu do osmého ročníku Hermiona nečekaně skončí s druhým domácím mazlíčkem, protože fretka, kterou koupí Ronovi a žertem ji pojmenuje Draco, s ním nechce zůstat. Když si uvědomí, že zvíře není tím, čím se zdá být, zajde dál, než si kdy myslela, aby dostala skutečného Draca zpět. Lehké, krátké kapitoly.
choosentrial.png
Zhrnutie: AU po 6. knihe. Kúzlo, ktoré spustí devastujúcu reťaz udalostí. Svet je u konca, smrť sa prebúdza. A Draco Malfoy je v strede toho všetkého.
stolen.jpg
Zhrnutie: Keď dvaja nepriatelia predstierajú z dvoch veľmi odlišných dôvodov vzájomnú lásku, kto je tým, kto chce oklamať srdce a kto tým, kto klame sám seba?
stilldelicate.png
Zhrnutie:

Pět a půl roku od porodu svého prvního dítěte má Rose Weasleyová pocit, že se její život začne konečně ubírat tím správným směrem. Všechno už bude jen lepší. Horší už totiž být nemůže... nebo s tím alespoň nepočítá. Příběh o lásce, životu, přátelství, rodině... a otravném bratranci, který jí nikdy nepřestane přezdívat Zrzka.

symbolon.jpg
Zhrnutie: Grécke slovo „symbolón“ (znak, znamenie) označovalo polovicu rozlomeného predmetu, ktorý sa používal na overenie totožnosti nositeľa. Mohla to byť pečať, minca alebo obrázok. Po spojení oboch častí bolo možné prečítať celú správu doručenú neznámemu adresátovi. Hermiona Grangerová a Severus Snape sú si predurčení a stretávajú sa v rôznych historických obdobiach.
snapeovyvzpominky.png
Zhrnutie: Něco jako sequel a doprovodná povídka k Dudleyho vzpomínkám. Harry nalézá zdravý způsob, jak ventilovat svůj zachráncovský komplex na případu jednoho malého potřebného chlapce. Přitom zjistí, že docela hodně přemýšlí o svém bývalém učiteli.
severus_dreams.png
Zhrnutie: Během toho roku, kdy kouzelnické Británii vládne Voldemort, Poppy Pomfreyová dá řediteli Snapeovi vánoční dárek. Sequel povídky Snapeovy vzpomínky.
bond.jpg
Zhrnutie: Další z příběhů typu "Harry a Draco jsou přinuceni být spolu něčím mimo jejich kontrolu a bla bla bla". Protože každá autorka HD musí nejméně jeden napsat. Názor překladatelky: Dlouhatánská povídka, proto bude tempo překladu asi trochu pomalejší. Ale překládána je už do více jazyků, takže by to mělo stát za to.Vynucené manželství, velmi pomalu se prohlubující vztahy, temná atmosféra, do toho sem tam nějaká vtipná hláška. Postavy nevybočují z charakteru, není to nijak uspěchané, vše má svůj čas a nakonec se řekne vše, co mělo být řečeno. Všichni příznivci Drarry, těšte se!
snapeshomeremedies.jpg
Zhrnutie: Harry onemocní strašlivou rýmou a je donucen vyhledat léčebnou pomoc. Dostane tak víc, než co očekával.
natalie.png
Zhrnutie: Draco čekal sedm let na svoji příležitost.
stronger.png
Zhrnutie: Celý můj život vedl k tomuto okamžiku, k této chvilkové tragédii. Nedokázal jsem si představit větší katastrofu, větší zklamání. Nebyl horší konec než zkroucení mých střev a řev mé krve.
kingdomlost.jpg
Zhrnutie: Hermionu po tragickej udalosti v jej živote prinútia ísť na dovolenku do Talianska. V Pompejách narazí na niekoho s tragédiou jeho vlastnou.
kometa3.jpg
Zhrnutie: Je po válce, Voldemort je poražen. V závěrečné bitvě se Hermiona Grangerová zcela nečekaně vrhne před Severuse Snapea, takže ji zasáhne neznámá kletba, kterou na něj vyslal Lucius Malfoy. Díky tomu leží v kómatu v nemocnici U svatého Munga a její stav je už několik měsíců beznadějně stejný. Pokusy o zjištění, jakou kletbu Lucius použil, selhávají a za Hermionou chodí pravidelně už jen jeden člověk. Ačkoliv vlastně ani pořádně neví, proč to dělá, každý večer přichází Severus Snape a usedá k Hermioninu lůžku...
banner-skrzezdi.jpg
Zhrnutie:

Závěr trilogie Šťastné dny v pekle, pokračování povídky Shodit okovy. Snape přišel o mnohé, Sirius je změněn, Hermiona truchlí, válka je ještě krutější a Harry se – opět – snaží získat zpět své ztracené štěstí.

banner-kiibanner.jpg
Zhrnutie:

Druhý díl trilogie Šťastné dny v pekle. Pokračování povídky Šťastné dny v pekle. Po Harryho pohřbu musí show pro každého pokračovat.

voldi.jpg
Zhrnutie:

První část dokončené trilogie. Navazuje na Ohnivý pohár. Příběh o zajetí, které sblíží dvě nepravděpodobné osoby – Severuse Snapea a Harryho Pottera. Nejde o slash.

silencio.jpg
Zhrnutie: In a whirlwind of pleasure and angst, can Draco and Hermoine end up happy and together? Or are they destined forever to keep their relationship physical and above all secret?
quidditch_betb.gif
Zhrnutie: Ronova túžba po Malfoyovom Firebolte II ho prinúti uzavrieť hlúpu a veľmi zničujúcu stávku. Ako Hermiona zareaguje, keď to zistí? A ako to Malfoy využije, aby získal výhody pre seba?
we-learned-the-sea.jpg
Zhrnutie: Draco Malfoy otočí po veľmi úspešnej kariére medzi smrťožrútmi, potom naverbuje Harryho a Hermionu, aby mu pomohli v pláne, ako premôcť Temného pána. Príbeh o odpusteniach.
static.jpg
Zhrnutie: Rád zachránil Draca a Luciusa po tom, čo sa voči nim obrátil Voldemort. Všetky bezpečné domy sú plné a Hermiona Grangerová je jediná, ktorá ich môže k sebe vziať. Bude súhlasiť po tom, čo utrpela také drastické nervové zrútenie?
seventimes.jpg
Zhrnutie: Seven times can mean a lifetime of change.
we-learned-the-sea.jpg
Zhrnutie: Vymazané scény k poviedke Spoznali sme more